سنسور فشار آب

سنسور فشار آب یک تجهیز بسیار مهم در فرآیندهای صنعتی به شمار می‌رود.دستگاهی که فشار را اندازه گیری می‌کند. کاربردهای زیادی در صنایع دارد که در این مطلب به طور کامل توضیح می‌دهیم.

سنسور فشار آب که به آن ترانسمیتر فشار هم می‌گویند یک فشارسنج است و کاربرد فراوانی در صنعت دارد به همین دلیل این محتوا را تهیه کردیم تا جزییات کامل آن را بازگو کنیم.

سنسور فشار آب چیست؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانیم فشار چیست؟
فشار از تقسیم نیرو بر سطح به دست می‌آیند. تعریف آن به این شکل است که اگر فشاری به اندازه یک نیوتن بر سطحی به اندازه یک متر مربع وارد شود فشار اعمال شده برابر با یک نیوتن بر متر مربع است.
سنسور فشار آب یک سیستمی دارد که متناسب با نیروی وارد شده واکنش نشان می‌دهد.

انواع سنسور فشار آب بر اساس نوع فشار

در این قسمت با انواع این تجهیز آشنا می‌شویم. خرید سنسور فشار آب در انواع مختلف در سایت بیار کالا امکان پذیر است.

مطلق

در این نوع سنسور، اندازه گیری نسبت به خلا انجام می‌شود. این تجهیز یک پورت برای ورود هستند که روی خروجی یک تغییر مثبت متناسب با فشار اعمال شده تولید می‌کند. برای مواردی که فشار اتمسفری اندازه گیری می‌شود مناسب است. همچنین برای اندازه گیری فشار در ارتفاعات کاربرد دارد. برای تنظیم فشار تایر ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نسبی

این نوع دستگاه دو پورت دارد و سنسور بین فشار مرجع و فشار مورد نظر قرار می‌گیرد. فشار اندازه گیری شده تفاوت فشار اتمسفر و فشار وارد شده است.
اندازه گیری سطح مایعات در مخزن‌های دریچه دار یکی از کاربردهای این تجهیز است.

تفاضلی

عملکرد این نوع بسیار مشابه سنسور فشار سنج نسبی است. اختلاف فشار بین دو نقطه را اندازه گیری می‌کند. یکی از این نقاط در سیستم است که توسط طراح تعریف شده. مقدار خروجی متناسب با اختلاف فشار است.
از این تجهیز برای پایش جریان هوا در تهویه استفاده می‌شود.

چگونه سنسور فشار آب مناسب انتخاب کنیم؟

قبل از هر چیزی باید بگوییم برای انتخاب بهترین گزینه کارشناسان ما در کنار شما هستند. قبل از خرید مشاوره‌های لازم را به شما ارائه خواهند داد و با توجه به نیاز و بودجه شما پیشنهادات خود را اعلام می‌کنند. اما به صورت کلی معیارهایی برای انتخاب وجود دارد که در این مطلب و در ادامه آن‌ها را عنوان می‌کنیم.

  • محدوده اندازه گیری با دامنه فشاری که باید اندازه بگیریم متناسب باشد.
  • چگالی فرآورده‌ای که باید اندازه گیری شود.
  • دمای عملیات یکی از مشخصه‌های مهم است.
  • اگر در محیط‌های خورنده از تجهیز استفاده می‌شود باید این نکته را در نظر داشته باشید که قطعه با مواد شیمیایی سازگاری داشته باشد.
  • فشار بارومتریک محیط در بازه‌های کم فشار باید تحت کنترل باشد.
  • به سیگنال خروجی دقت کنید. باید متناسب با نیاز شما باشد.
  • اگر دستگاه در محیطی قرار می‌گیرد که لرزش‌های شدیدی دارد باید تجهیزی را انتخاب کنید که در این شرایط مقاوم باشد و آسیب نبیند.
  • اگر از تجهیز در محیط‌های پرخطر استفاده می‌کنید حتما اطمینان حاصل نمایید که تاییدیه‌های مربوطه را دارد.

قیمت سنسور فشار آب چقدر است؟

برای دریافت قیمت سنسور فشار اب و همینطور اطلاعات تکمیلی با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. همینطور می‌توانید با مراجعه به دسته بندی مربوطه قیمت‌ هر محصول را مشاهده نمایید. و یا اینکه اطلاعات تجهیز مورد نظر را در قسمت ثبت سفارش وارد و ارسال کنید. کارشناسان ما بعد از بررسی‌های لازم با شما تماس می‌گیرند و هزینه را اعلام می‌کنند.

جمع بندی

سنسور فشار آب تجهیزی که در سایت بیارکالا در انواع مختلف ارائه می‌شود. در صورت نیاز به دریافت مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید.